Lyžování v Itálii

Na první místo bychom zařadili asi relativně dobrou dostupnost, která společně s relativně nízkými cenami v některých střediscích umocňuje zvýšený zájem českých lyžařů o tuto alpskou zemi. Nutné je zmínit také relativně stabilní počasí, na které se lze v sezóně spolehnout daleko více než například v Rakousku. V neposlední řadě láká i vynikající kuchyně.
Největším lákadlem je asi oblast Dolomit, která pod názvem Dolomity Superski zahrnuje celkem 12 středisek a představuje neuvěřitelné množství sjezdovek, které lze provětrat pouze na 1 skipas s názvem Dolomiti Superski skipass. Zdaleka nejnavštěvovanější středisko je mezi Čechy jednoznačně Val di Fiemme, náhradou potom bývá kvůli časté vyprodanosti Val di Fassa. Patrně největší atrakcí je lyžařský okruh Sella Ronda kolem masivu Gruppo del Sella, který zasahuje do čtyř středisek a zahrnuje přibližně 40 km nezapomenutelný okruh.
Českými lyžaři nadmíru oblíbená je i oblast Alta Valtelina zahrnující celkem 3 střediska a sice Bormio, Livigno a Santa Caterinu. Obzvláště Livigno se těší v poslední době nadměrné pozornosti díky skvělým sněhovým podmínkám s možností levného nakupování v bezcelní oblasti.
Donedávna neznámé, ale dnes již velice populární rodinné menší středisko v oblasti Adamello Brenta. To je Monte Bondone anebo hodně muziky za málo peněz. Lyžování v Itálii je tedy dobrou volnou pro všechny, kteří dávají přednost jízdám na sjezdovce oproti volným terénům. Pro snowboardové nadšence doporučujeme spíše Francii nebo dražší Švýcarsko. Nechystáte-li se na lyže, vyberte si poznávací zájezd do Itálie.